En İyi Pırlanta Kesim Şekilleri

0
34 views

Pırlanta aslında bir kesim şekli olmasına rağmen; kendi içerisinde de çeşitli isimler alarak farklı kesim yöntemleri kullanılmaktadır. Bu yüzden de pırlanta modelleri dediğimizde aklımıza onlarca kesim yöntemi gelmektedir. Eğer siz de; hangi kesim türlerinin olduğunu merak ediyorsanız mutlaka en iyi kesim yöntemlerine bakmalı ve onlar hakkında bilgi edinmeniz gerektiği aşikardır.

En İyi Pırlanta Kesim Şekilleri Nelerdir?

  • Yuvarlak Kesim Şekli; Dünya çapında ve ülkemizde de sıklıkla tercih edilen pırlanta kesim modelidir. 1919 yılında keşfedilen yuvarlak kesim şeklinin mucidi ise; Marcel Tolkowsky olmaktadır.
  • Zümrüt Kesim Şekli; Fantezi kesimler arasında değerlendirebileceğimiz ve genellikle abiye kıyafetlerle uyum sağlayan pırlanta kesimi zümrüt kesimdir.
  • Prenses Kesim Şekli; En yeni pırlanta kesim modelleri arasında yer alan pırlanta kesim şekli en genel anlamıyla dikdörtgen biçimindedir. Genç bayanlar tarafından daha sık tercih edilmektedir.
  • Asscher Kesim Şekli; Bazı kesim şekilleri piyasaya ilk çıktığında patentsizdi. Oysa Asscher kesim; Joseph Asscher tarafından patentlenen ilk pırlanta kesim modelidir, diyebiliriz.

CEVAP VER