Sitrin Taşının Özellikleri

0
90 views

Kimi zaman hayatımızda büyük bir öneme sahip olan takımızı kuyumcuya ya da çeşitli sarraflara giderek yeni modaya uygun takı modelleri ile değiştirmek zorunda kalırız. Tabi bu noktada takılarından kopabilen bayanların sayısı da oldukça azdır. Bu yüzden takı satın alırken; modası hiç bitmeyen modelleri tercih etmek daha büyük önem taşıyarak doğru tercih olur.

Sitrin Taşının Özellikleri Nedir?

Citrin ya da Citrine olarak da yazılan taş, yukarıda bahsettiğimiz gibi hiçbir zaman modası bitmeyecek ve demode sayılmayacak taşlardan bir tanesidir. Doğal taşların dünyasında ikiye ayrılma söz konusudur. Değerli taşlar olabildiği gibi yarı değerli taşlar da olabilir. Sitrin taşı da yarı değere sahip taşlar arasında bulunmaktadır.

Sitrin taşının renk özelliklerine baktığımızda; daha çok kahverengi ya da turuncumsu görüntüleri ile dikkatleri topladığını bilmekteyiz. Taşın ayrıca temsil ettiği iki farklı burç bulunmaktadır. Aslan Burcu ile Başak Burcu’nu temsil eden Sitrin taşının memleketinin ise; Brezilya olduğunu söyleyebiliriz. Taş Brezilya üzerinden tüm dünyaya yayılmakta ve bu ticarete yıllardır devam etmektedir.

CEVAP VER