Kaplangözü Nasıl Temizlenir?

0
41 views

Vücuda iyi geldiği söylenen ve aynı zamanda da görsel açıdan da hoş bir duruşa sahip olan kaplangözü taşının iyi geldiğine inanlar ya da beğenenler taşı edindikten sonra nasıl temizlemeleri gerektiği konusunda bizden bilgi istemektedirler. Biz de bugünkü yazımızda sizlere kaplan gözü taşının temizlenmesi için yapmanız gerekenler hakkında bilgi vererek bilgilenmenizi sağlayacağız.

Kaplangözü Nasıl Temizlenir?

Kaplangözü taşının temizlemek için 3 farklı yöntemden söz edebiliriz. Şimdi bu yöntemleri size teker teker anlatarak bilgilenmenize yardım edeceğiz.

  • Taşın temizlenmesi için size önerebileceğimiz ilk yöntem; suyun altına tutarak bekletilmesini yani; durulanmasını sağlamanızdır. Bu yöntemle en rahat şekilde temizleyebilir ve onu kirlilikten kurtararak tamamen temiz hale getirebilirsiniz.
  • Kaplan gözü taşını bir günlük zaman dilimi içerisinde toprağın altında bekletirseniz de taşı mikroplardan arınarak temiz bir hale geldiğine şahit olabilirsiniz.
  • Saf bir kaplan gözü taşı yerine; taşın kullanıldığı bir takıya sahipseniz her kullanımın ardından takılarınızı temiz bir bezle silmeniz büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden de 3 yöntemi de deneyebilirsiniz.

CEVAP VER