Değerli Takılar Hangileridir?

0
32 views

Düğün sezonu yavaş yavaş kendisini göstermeye başladı. İlkbahar mevsimini yaşamaya başladığımız son günlerde yaz mevsimini sabırsızlık içerisinde beklemekteyiz. Havaların ısınması sonucunda hem balayı tatiline çıkmak isteyen çiftler, hem de sıcak havalarda daha iyi konuk ağırlayabileceğini düşünenler düğünlerini yaz mevsimi içerisinde yapmak istemekteler. Bu durumda düğüne davet edildiyseniz; büyük bir sorumluluk altındasınız demektir.

Değerli Takılar Hangileridir?

Düğüne davet edilenler arasındaysanız ve evlenmek için hazırlık yapan çiftin en yakınlarından biriyseniz; takı töreni esnasında en baştaki sıralarda bulunmanız ve değerli takılar içerisinden bir tercih yapmanız gerekecektir. Bu durumda hemen kuyumcuların yolunu tutarak değerli takı araştırmasına başlamanız ve hediyenizi hazır etmeniz gerekiyor.

Düğüne giderken tercih edebileceğiniz değerli takılar arasında ilk sırada; 24 ayar altın takılar bulunmaktadır. Genellikle bilezik içerisinde bulunan 24 ayar takılar %100 altından meydana geldiği için en değerli takıdır, dersek yanlış olmayız. Bunun haricinde 22 ayar bilezikler de yine 2. Derece değerlidir. Eğer takı değil de altın takmak isterseniz; Cumhuriyet ve Tam altını seçmeniz gerekiyor.

CEVAP VER